diakonia.net.pl

diakonia.net.pl

Kryzys wiary na zachodzie

Kryzys wiary na zachodzie

Na zachodzie europy jest obecnie przeżywany duży kryzys wiary, jest on związany z rozwojem cywilizacji oraz coraz to łatwiejszym dostępem do wszystkich niezbędnych dla ludzi rzeczy. Z tego też powodu ludzie nie potrzebują już Boga, a przynajmniej taka jest ich intencja w tym wypadku. Moim zdaniem jest to zły nurt, który może doprowadzić do poważnych potem problemów.IQ PL Sp. z o.o. Niestety, ale cała kultura europejska była oparta na wierze w boga oraz różnego rodzaju religiach. Podstawową religią była religia katolicka, ale potem zmieniła się w niektórych krajach na różnego rodzaju odłamy religii protestanckiej.

Z pewnością odpowiednie podejście do wszystkich z tym związanych zagadnień może być niezwykle ważne, gdyż w tym wypadku sam rozwój różnych religii jest niezwykle ważny. Co więcej, warto też wspomnieć, iż przewidziany na zachodzie kryzys wiary jest bezpośrednio związany także z uchybieniami, których dopuścili się hierarchowie kościoła. Niestety, ale podobne uchybienia zdarzają się bardzo często, a jest to niezwykle nagłaśniane w mediach.

Młode osoby słysząc podobne historie, po prostu odchodzą w ten sposób od kościoła. Przy próbie odpowiedniego podejścia do wszystkich z tym związanych kwestii oraz zagadnień będziemy mogli w prawidłowe sposób zaprezentować ten jakże skomplikowany i trudny temat. Co więcej, warto też wspomnieć, iż gdy idzie o temat kryzysu wiary to duże znaczenie może mieć także to, iż jesteśmy na niego w zasadzie bezradni. Po prostu teraz jest taka zmiana i taka moda, w zasadzie niewiele młodych osób chce wierzyć w boga, a co więcej chodzić do kościoła. Bardzo często argumentują to brakiem potrzeby, brakiem wiary etc. https://www.iq.pl/oferta/administracja-i-backup/ Kiedyś bóg miał zapewnić dobrobyt, spokój, zdrowie etc. Teraz przy stosunkowo łatwym dostępie do pożywienia, służby zdrowia bóg, jako często odpowiednik odrobiny szczęścia nie jest w zasadzie potrzebny społeczeństwu i dlatego go odrzuca.

Artykuł napisany przez: IQ